...

Kontakt:

+48 509 730 479

OCR Silesia

Socios Silesia

Słowo „drużyna” pochodzi od prasłowiańskiego druha, czyli przyjaciela, kompana, towarzysza. Nasza drużyna biegów przeszkodowych ma w sobie słowiańską, wojowniczą krew, ale przede wszystkim łączy nas w przyjaźni i wsparciu. Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi, zawody OCR są taką formą sportu, w której wsparcie – emocjonalne i mentalne, ale także okrzyki dopingu, to podstawa działania drużynowego. Dlatego na zawodach biegów przeszkodowych jest zawsze głośno i energetycznie!

Nasza drużyna zrodziła się z pasji, którą stała się młoda dyscyplina biegów przeszkodowych. 

Ty także możesz do nas dołączyć – sprawdź, jak to zrobić! Na samym dole strony znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. 

Pierwszy taki wyścig odbył się w 1987 w Anglii, a w Polsce dopiero w 2012 roku podczas wydarzenia Dirt Hunter. „Prawdopodobnie Najbardziej Ekstremalne 5 km w Twoim Życiu” przyjęło się na polskim gruncie i zaraz potem pojawiły się pierwsze Runmageddony (pierwszy Runmageddon w Warszawie w roku 2014) oraz inne formuły zawodów OCR, przyciągając coraz większe rzesze amatorów ekstremalnych biegów przeszkodowych. Zaczęły powstawać grupy treningowe, które regularnie trenowały, czerpiąc z treningów nie tylko dobrą zabawę, ale także zwiększając swój sportowy potencjał. Jednym z najpopularniejszych biegów z przeszkodami o formule podobnej do biegów OCR jest Bieg Katorżnika w Lublińcu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku. Ten bieg przełajowy na ekstremalnie surowej trasie to około 10 km walki ze swoimi słabościami w okolicznościach dzikiej przyrody. Tam również można spotkać barwy drużynowe Sociosów! 

Kilka słów o naszych początkach:

Drużyna Socios Silesia powstała 31 maja 2015 roku.
Chcieliśmy rywalizować z najlepszymi i integrować się z lokalnymi drużynami biegowymi.
Pierwszym zawodnikiem, który wziął udział w zawodach biegowych w barwach naszej drużyny był Zygmunt Chojna. Podczas Runmageddonu Silesia w Myślenicach, niecały miesiąc od powstania Socios Silesia, startował obok blisko 20 zawodników.
Zygmunt Chojna jest aktualnym mistrzem świata w zawodach biegowych w formule Spartan.
Jak widzicie, przygoda z treningiem OCR w Socios Silesia może doprowadzić Was na sam szczyt osiągnięć sportowych, chociaż, trzeba to przyznać szczerze, Zygmunt Chojna jest tylko jeden…

Ilu nas jest?

Zaczynaliśmy w składzie ok. 30 osób. Dzisiaj tworzymy zespół stu, regularnie trenujących zawodników, którzy reprezentują nasze barwy drużynowe na największych zawodach biegów z przeszkodami: Runmageddon, Spartan Race, Barbarian Race, Armageddon Active, Biegun OCR, Masakrator, Mistrzostwa Polski OCR.

Bardzo często dołączają do nas przyjaciele drużyny, którzy nie pracują z nami regularnie, ale utożsamiają się z Sociosami i wspierają nas swoim udziałem w wydarzeniach sportowych.

Prawdziwy Ninja Warrior nosi barwy Socios Silesia!

Popularność biegów z przeszkodami widać doskonale dzięki programowi telewizyjnemu Ninja Warriors, w którym zawodnicy muszą realizować ekstremalnie trudne zadania na torze przeszkód. Wśród uczestników programu mogliście zobaczyć naszych zawodników: Małgorzatę Szarugę – półfinalistkę NW Polska, Grzegorza Lisowskiego – półfinalistę NW Polska, Dawida Jarząbka – finalistę NW Polska, Tomasza Oślizło – finalistę NW Polska oraz Michała Grochołę – trzykrotnego finalistę NW Polska, występującego w barwach drużynowych.
Socios Silesia

Crème de la crème czyli nasi najlepsi!

Małgorzata Szaruga – blisko 100 razy na podium w zawodach OCR – Mistrzyni Świata na 15km w kat. wiekowej z Kanady 2017r., złota medalistka w sztafecie MIX z Kanady z 2017 roku Mistrzyni Polski OCR 2018 i dwukrotna Mistrzyni Polski w Runmageddonie 2016 i 2018, zwyciężczyni Ligi Runmageddonu w roku 2022.

Zygmunt Chojna – nasz pierwszy zawodnik, zdobywca ogromnej ilości tytułów mistrzowskich (regionalnych, europejskich i światowych) biegów przeszkodowych serii Spartan Race na przestrzeni lat 2015-2022 w kategorii wiekowej.

Tomasz Oślizło – multimedalista biegów z przeszkodami, Mistrz Europy OCR 2019, Mistrz Polski w Runmageddonie 2021 – Rekrut, Mistrz Polski w sztafecie 2021 i 2022, brązowy medalista Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych 2022, brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie standardowym w 2022.

Marcel Fabian – multimedalista biegów OCR, czterokrotny Mistrz Polski Runmageddonu 2020, 2021, 2022, Mistrz Polski w sztafecie 2022, brązowy medalista Ligi Runmageddonu 2022.

Piotrek Król – Wicemistrz i brązowy medalista Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych 2021 i 2022, Mistrz Polski w sztafecie 2021 i 2022.

Krzysztof Budzisz – zdobywca ogromnej ilości tytułów mistrzowskich na przestrzeni lat 2018-2022 w kategorii wiekowej w imprezach Mistrzowskich, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Dmytro Selianin – wielokrotny medalista biegów OCR, w tym biegów Spartan Race w kategorii wiekowej.

Grzegorz Lisowski – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej, zwycięzca Śląskiej Ligi OCR 2021.

OCR Silesia

Nasi znakomici Partnerzy

Najszybsza drużyna OCR

Zbroja drużyny Socios Silesia

1
Drużynowy Mistrz Polskiej Ligi Sportów Przeszkodowych 2022
7
7 indywidualnych zwycięstw w FINALE Runmageddonu
1
Mistrz Europy - Tomasz Oślizlo 2019
Socios Silesia

Dołącz do najszybszej drużyny OCR Socios Silesia​

Czy wiesz, że w każdej chwili możesz dołączyć do naszej drużyny i biegać w zawodach OCR w naszej zbroi? Wyjaśniamy krok po kroku, w jaki sposób zostać zawodnikiem drużyny Socios Silesia!

 

Zapraszamy do OŚRODKA SZKOLENIA OCR w Gliwicach, ul. Oświęcimska 51C​

+48 509 730 479

Zrzeszamy osoby z pasją do biegów z przeszkodami pod jednym szyldem drużynowym — SOCIOS SILESIA. Nie ma u nas opłat członkowskich, a jeśli chcesz z nami biegać to zamów swoją spersonalizowaną zbroje na naszej podstronie Warsztatu Koszulkowego.
Złota zbroja, jak i inne akcesoria dodają + 10 do wyglądu, a także szybkości. (Pamiętaj, żeby wykorzystać zniżkę drużynową na zamówienia w Warsztacie Koszulkowym. Zniżki drużynowe znajdziesz poniżej).

Gdzie mamy swoją grupę zamkniętą gdzie mogę wrzucić pytanie o wspólny wyjazd czy znaleźć informacje odnośnie rywalizacji w danym biegu?
Grupa zamknięta na FB: OCR Silesia — biegi przeszkodowe, gdzie wrzucamy najważniejsze informacje o drużynie, biegach, startach i wyjazdach -> serdecznie zapraszamy do dołączenia nie tylko członków drużyny, ale również sympatyków.

 

Oczywiście:
– Warsztat Koszulkowy – 2RKFAC45
– RUNMAGEDDON – SOCIOS2023 (wpisz nazwę drużyny, jak się zarejestrujesz na bieg — SOCIOS SILESIA)
– BARBARIAN RACE — dołącz do drużyny w systemie, po akceptacji przez kapitana — Bartosz Sztajer uzyskasz kod do drużyny oraz dostęp do zniżki
– ARMAGEDON ACTIVE – SOCIOS30 (wpisz nazwę drużyny, jak się zarejestrujesz na bieg – SOCIOS SILESIA)

Biegi lokalne jak Masakrator, Szturm Śląski pisz bezpośrednio do trenera Łukasza Domana

Sociosowa opieka medyczna, kontakt bezpośrednio z Piotr Jastrzębski:
– FIZJOSPORT w Gliwicach (fizjoterapia, lekarz ortopeda, USG) – 20%
– RESONICA — Rezonans magnetyczny na całym Śląsku – 20%
– PRACOWNIA BADAŃ CZYNNOŚCIOWYCH CZŁOWIEKA — przy katowickim AWF-ie (badania wydolnościowe) – 20%

Chciałbym się zaangażować w działalność drużyny — robię fajne filmiki, zdjęcia, lubię pisać artykuły i teksty na portale społecznościowe, działam na tik toku i Facebooku. Czy mogę pomóc?
Oczywiście, zapraszamy do kontaktu z Piotr Jastrzębski.

Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.