...

Kontakt:

+48 509 730 479

/

Podsumowanie Śląskiej Ligi OCR!

Zakończyliśmy zmagania na trzech eventach w ramach Śląskiej Ligi OCR! Poniżej podsumowanie wraz z końcową klasyfikacją.

Śląska Liga OCR 2023 oczami zawodniczki ELITE:
„Równo cztery tygodnie temu ruszył pierwszy bieg Śląskiej Ligi 2023 – jeden z trzech eventów z biegami po 3 km naszpikowanymi przeszkodami! W Będzinie zastaliśmy pogodę w sam raz na bieg przeszkodowy. Nie było deszczu, nie było mroźno, ani gorąco, czyli warunki idealne. Na trasie nie brakło biegu po piasku, jak to przystało na plażę miejską. Pierwszy event poszedł bardzo szybko i sprawnie, trasa również okazała się najszybszą w całej lidze! Najszybszy zawodnik ukończył ją w zaledwie 12min 56sek, a był nim Piotr Król, najszybszą elitarną kobietą tego dnia była Anna Garlacz z czasem 16min 37sek.

Kolejny event — Piekary Śląskie i pogoda "dla koneserów" co oznacza deszcz, wiatr i chłód, a przez to również błoto. Event z najtrudniejszymi warunkami pogodowymi a co za tym idzie - najtrudniej jest donieść wszystkie życia do linii mety. Zawodnicy musieli wykazać się tutaj skupieniem, determinacją i siłą nie tylko mięśni, ale też ducha. Aby zmniejszyć ryzyko upadku i ewentualnych kontuzji dostosowano przeszkody do warunków atmosferycznych. Miejsce, w którym odbył się bieg, pozwoliło również na zrobienie kilku krótkich, ale stromych podbiegów i zbiegów, co nie sprzyjało szybkiemu pokonaniu całej trasy. Tego dnia większa część zawodników biegła już w falach ułożonych rezultatami z poprzedniego eventu, zatem pierwsza fala zawodników była bardzo szybka i waleczna. Jednak w osobnej fali biegł "samotnie" Dmytro Selianin i to on wykręcił najlepszy czas tego dnia - 15min 49sek. Taki podział w falach dał kibicom dużo emocji i bardzo dobre widowisko.

Trzeci, a zarazem ostatni bieg Śląskiej Ligi odbył się również w znakomitej lokalizacji, jaką jest Skarpa Bytom. Na terenie obiektu są również rozstawione stałe przeszkody, gdzie przez cały rok można przyjechać na trening i przygotować się do podobnych zawodów. Bardzo duża ilość zawodników gotowa walczyć po jak najlepsze rezultaty w tym biegu, jak i w całej lidze, a przy tym znakomita atmosfera, wzajemne wsparcie i rywalizacja fair-play. Dało się wyczuć naprawdę świetne i przyjazne nastawienie uczestników. Ostatni event był tym, na którym organizatorzy rozstawili najwięcej przeszkód oraz wykorzystali te już będące na miejscu. Każdy zawodnik miał do pokonania nie tylko kilometry trasy,  ale także naprawdę sporą ilość zawiesi, obciążeń, lin i zmodyfikowanych multi-rigów. Na szczęście tego dnia pogoda również była zamówiona, więc nie sprawiała dodatkowej przeszkadzajki — było słonecznie i ciepło. Wszyscy zawodnicy startowali już w falach odpowiednich do punktów w lidze, a co za tym idzie, w pierwszej fali wystartowało ośmiu najszybszych i najpoważniejszych rywalizujących ze sobą mężczyzn i już w drugiej fali rozstawione były również najszybsze kobiety. Tym razem nie było niespodzianek i zwycięzcy pierwszych fal, okazali się być już zwycięzcami do końca. Najszybszy wśród Panów był tego dnia Mateusz Boryczka z czasem 14min 49sek, wśród Pań - Karolina Metelska z czasem 19min i 2sek.

Cała Śląska Liga 2023 to biegi bardzo dobrze zorganizowane, dostosowane do chwili, pogody i sytuacji. Eventy fajnie poprowadzone, sprawnie i na czas. Sędziowie, speakerzy, wolontariusze, biuro zawodów, fotoreporterzy, kibice i zawodnicy, a także sponsorzy — wszyscy spisali się na medale. Pogoda zróżnicowana, co również dodało uroku każdemu z eventów i sprawdziło nie tylko zawodników i tego jak sobie ze wszystkim poradzą, ale również organizatorów. Na trasach rozstawione były przeszkody takie, aby osoby, które zaczynają przygodę, miały okazję spróbować nieco cięższych konstrukcji, ale również osoby już zaawansowane nie miały zbyt lekko i nudno. Dzieciaki radziły sobie na nich naprawdę świetnie i niejednokrotnie pokazały starszym uczestnikom jak sobie z nimi radzić. Bardzo dużo osób zaangażowanych, zainteresowanych i zadowolonych. „

Podziękowania dla sponsorów i współorganizatorów:

 • OCR SIlesia
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich
 • Skarpa Bytom – Rozbark
 • Toroz - OCR & Ninja GEAR
 • Mokate
 • JEST GROUP
 • Romi SPA

Partnerzy techniczni ligi:

 • Time-Sport.pl
 • Ośrodek Szkolenia OCR – Gliwice
 • Traker-Med

Partnerzy medialni:

 • Przeszkodowo.pl
 • eXtremalny.PL

Specjalne podziękowania:

 • Ekipa sędziów OCR Polska i wolontariusze
 • Wszech-ogarniające biuro zawodów!
 • Ochotnicza Straż Pożarna Bytom

Teraz czas na klasyfikację końcową Śląskiej Ligi OCR 2023 !!!

Kobiety Elite:

 1. Karolina Metelska
 2. Anna Garlacz
 3. Anna Rozkocha

Mężczyźni Elite:

 1. Grzegorz Lisowski
 2. Mateusz Boryczka
 3. Mateusz Lebek

Drużynówka Elite:

 1. Socios Silesia
 2. Carbon Silesia Sport
 3. FitPark Team

Kobiety Elite Masters:

 1. Iwona Patoń
 2. Małgorzata Kuligowska
 3. Patrycja Ozga

Mężczyźnie Elite Masters:

 1. Paweł Wiendlocha
 2. Dariusz Pluta
 3. Mirosław Ziarkowski

Juniorzy:

M13-15:

 1. Maximilan Matusik
 2. Adam Mielnik
 3. Bartosz Stefańczyk

K13-15:

 1. Ola Szojda
 2. Pola Ziarkowska
 3. Matylda Podolska

M11-12:

 1. Kasjan Król
 2. Rafał Gawliczek
 3. Adam Górecki

K11-12:

 1. Julia Marzec
 2. Zuzanna Bagdzińska
 3. Julia Świder

M9-10:

 1. Patryk Herman
 2. Jan Jastrzębski
 3. Jakub Michniak

K9-10:

 1. Julia Cieślak
 2. Kaja Król
 3. Ola Paskuda

M7-8:

 1. Franciszek Świder
 2. Eryk Herman
 3. Wojciech Bajorek

K7-8:

 1. Kinga Pałys
 2. Alicja Sładek
 3. Natalia Sabatowska
 4. Hanna Michniak

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!

Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.