...

Kontakt:

+48 509 730 479

/

Zapytaj mistrza – Marcel Fabian!

Jak przepracowałeś pierwszą połową roku?

Zimę przepracowałem spokojnie, skupiając się głównie na podtrzymaniu bazy tlenowej, treningu przeszkodowym i ogólnej sprawności.

Jako nowość, raz w tygodniu urozmaiciłem trening o skipy i interwały po płaskim o średniej intensywności.

Od kwietnia skupiłem się na wyższej intensywności, trenując głównie pod Mistrzostwa Europy Spartana w czerwcu. Forma w maju i czerwcu była już bardzo dobra, ale w dniu docelowego startu miałem jakiś fatalny dzień i finiszowałem dopiero na 14 miejscu, chociaż jechałem tam z celem walki o medal.

Czy możesz się pochwalić nowym trenerem?

Mam przyjemność trenować pod skrzydłami ikony polskiego OCR ;) Mimo częstej i wspólnej rywalizacji, obecnie Grzegorz Szczechla pomaga mi w treningu.

Zawsze trenowałem się sam, ale od kwietnia tego roku mam plan treningowy idealnie skrojony pod mój organizm i możliwości. Chociaż myślę, że większe efekty będą widoczne od przyszłego sezonu, bo jest sporo zmian i profesjonalizacji treningu, ale póki co, już pod względem wydolnościowym czuje się najlepiej dotychczas.

Jakie plany startowe na drugą połowę roku, czy będą w tym Mistrzostwa Polski i czy trener pozwoli wystartować w Barbarianie?

Nabawiłem się w czerwcu kontuzji piszczela, która wykluczyła mnie na prawie 2 miesiące z rywalizacji i normalnych treningów. Do startów wrócę we wrześniu i prawdopodobnie zacznę od Spartana na Słowacji, może wcześniej Barbarian i jakiś krótki bieg górski. Na przełomie września/października prawdopodobnie wybiorę się MP OCR. W drugiej części sezonu przede wszystkim interesują mnie mistrzostwa Świata w Trifecie Spartana w Sparcie, które są na początku listopada. 

Podaj nam proszę receptę na posiłek przed treningiem, co jadasz, co najbardziej lubisz i po czym się dobrze czujesz, masz siłe 🙂

Specjaliści mówią, że moja recepta nie jest zdrowa, ale u mnie działa. Przed treningami często chwytam za podwójnego Snickersa, którego zapijam czarną kawą.

Jaki jest Twój ulubiony produkt do jedzenia najbardziej polecasz zawodnikom OCR, wybierz proszę jeden.

Nie mam żadnego produktu, który mogę polecić. Ważny jest całokształt diety. Ja się dobrze czuje po wykluczeniu mięsa i ryb 3 lata temu. Poza tym jem wszystko inne, ale staram się unikać wysoko przetworzonego jedzenia, ale z częstym wyjątkiem na pizzę i czekoladę. Kiedyś przez wiele miesięcy próbowałem trzymać bardzo zdrową dietę, ale nie odczułem, by to coś poprawiło.

Jakie masz tętno w 2 zakresie? To może zaciekawić czytelników 😉

Jeżeli mówimy o podziale na 5 stref, to 2 strefę mam w okolicach do 140 uderzeń.

Dzięki za rozmowę i do zobaczenia! 😉

Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.